Konzole pro uložení dlouhého dřevěného materiálu

Moje dílna není příliš velká a tak jsem se potýkal s problémy s uskladněním dřevěného materiálu, jako jsou prkna a latě. Když byly latě a prkna delší než 230 cm, tak už se nedaly opřít o zeď a celkem mi překážely.

Tak jsem si vyrobil jednoduché konzole, na které mohu dlouhý materiál uložit a nepřekáží mi.

Vyrobil jsem si tedy tři kovové konzole ze starých vinglů (úhelníků) tak, abych je mohl připevnit na zeď ke stropu. Úkol zněl jasně – uskladněný materiál nesmí překážet, pod konzolemi musím projít i se svou výškou 192 cm.

Nákres konzole

Vzal jsem staré úhelníky, které jsem měl venku a nařezal je na potřebné délky – viz výkres.

Každá ze tří konzolí se skládá ze dvou úhelníků. Svislý, který je na zeď, měří 35 cm, vodorovný měří 55 cm.

Úhelníky jsem pak svařil k sobě tak, že spodní hrana vodorovného úhelníku je 15 cm od spodní hrany svislého.

Po svaření konzolí jsem přišel na jeden problém, který vzniknul. A sice, že jsem si měl vingly před svařováním nejprve očistit od rzi a staré barvy a teprve potom je svařit dohromady.

Při odstraňování starého nátěru a rzi byl trochu problém je odstranit v místě styku vinglů. Ale nakonec jsem je očistil. Poté následovalo nastříkání barvou, aby konzole vypadali k světu. A nakonec přimontování na zeď v rozestupech cca 120 – 130 cm.

Díky tomuto řešení můžu mít v dílně uložen materiál o délkách 350 až 400 cm. Což je pro mé účely dostatečné. Na konzole sice neuložím deskový materiál, ale o ten mi momentálně nešlo, ten skladuji opřený o zeď v garáži. Pro uložení prken a latí jsou tyto konzole naprosto dostatečné.

 

Michal Šika - Kutilův zápisník