Montáž nosiče kol

S paní domácí jsme se rozhodli, že budeme trochu sportovat a tak jsme si zakoupili trekové bicykly, aby bylo na čem. A tak vyvstal problém, jak velká kola převážet relativně malým autem. Jelikož mám na C-Maxovi tažné zařízení, koupili jsme nosič kol, připevnitelný právě na tažné zařízení.

Zvolili jsme výrobek firmy CarFace Carwing 2, kterýžto prodává také Autokelly. Je to nosič na dvě jízdní kola, který je sklopitelný, takže není problém se dostat do kufru auta, aniž by bylo nutné kola z nosiče sundavat. Pro kola dětí jsem zakoupil ještě střešní nosiče, aby zadek auta nebyl zatížený příliš, protože nosič na 4 kola mi přijde hodně těžký.

Nosič se standardně dodává složený v krabici, takže bylo nutné jej smontovat dohromady, což je zobrazeno v následující fotogalerii s popisky. Návod byl podrobný a dobře zpracovaný, takže s montáží nebyl nejmenší problém.

Musel jsem si také dojít na úřad pro doplňkovou SPZ, abych nemusel odmontovávat zadní značku z auta. Kupodivu 2 ks značek na auto stojí 800,-Kč a jedna samostatná doplňková je za 600,-Kč. Ale na úřadech člověk nemůže čekat žádné milé překvapení 🙂

Ještě do galerie dodám fotku, jak smontovaný nosič vypadá na autě. Zatím jsem jej použil asi 2x a jsem s ním spokojený. Na to, že se jedná o levnější výrobek, je kvalita zpracovnání dobrá. Účel to splní, kola jsou přepravována bezpečně a prakticky.

Michal Šika - Kutilův zápisník