Držák příslušenství vysavače

Jelikož vysavač je v dílně jedno ze základních vybavení, je dobré mít po ruce všechny jeho vysávací nástavce a hubice. Aby to člověk furt někde nehledal jak pako. Proto jsem si vyrobil praktický držák na zeď právě na tyto nástavce pro můj dílenský vysavač. Vyrobil jsem jej z odpadového materiálu, takže nestál v podstatě nic, jen trochu času.

Jako vzor jsem použil následující obrázek z pinterestu.

A následně jsem z odpadového materiálu vyrobil tento držák. Jako základ jsem použil odřezek spárovky o rozměrech 400 x 70 mm a kousek překližky o týchž rozměrech. Pomocí lepidla a vrutů jsem je sešrouboval k sobě delší stranou.

Dále jsem v překližce vyvrtal otvory pro prostrčení vysavačových nástavců. Na bok jsem připevnil výztuhy, aby se překližka pod vahou nástavců neohýbala. K levé výztuže jsem připevnil držáček na zavěšení vysavačové trubky. Jeden z nástavců je příliš velký, tak jsem ještě uřízl kus překližky, kterou jsem přilepil tak, aby vystupovala před celý držák a do ní umístil jeden menší nástavec.

Nakonec jsem k překližce v pravé části zespodu připevnil hranolek, se dvěma háčky, na něž jsem zavěsil největší široké nástavce pro vysávání podlahy.

Na výsledek se můžete podívat v galerii.

Držák jsem umístil v rohu dílny, v místě kde bude odsávací zařízení, a nachází se tam sklad materiálu, takže vůbec nepřekáží. Nicméně je vždy po ruce a já nemusím pořád přemýšlet, kde jsem to posledně nechal ten a ten vysávací nástavec.

Michal Šika - Kutilův zápisník