Nové vybavení – II

Dnes dorazila další zásilka z Číny s novým vybavením do mé dílny.

Více méně pravidelně nakupuji různé vybavení, či elektronické součástky na e-shopech v Číně. Konkrétně to jsou aliexpress.combanggood.com nebo dx.com. Ne vždy se jedná o kvalitní zboží, ale v porovnání s jeho cenou se to vyplatí vždy a v případě méně kvalitního zboží je ztráta zanedbatelná.

A stejně, většina prodejců v ČR prodává zboží vyráběné v Číně, protože firem, které by vyráběly kvalitní nářadí a nástroje už v ČR a Evropě vůbec, je už jen minimální množství.

Co mi v dnešní zásilce dorazilo?

Sada brusných papírů

Sada brusných papírů, přichytitelných pomocí suchého zipu. Papíry lze použít na vrtačku (spolu s nosičem brusných papírů) nebo i na excentrickou vibrační brusku. U ní je jen nutné proděravět papíry podle otvorů, aby bylo možné využít odsávání.

Papíry mi dorazily v různých zrnitosti od 80 do 240, za cenu více než příznivou.

Různé vrtáky

V dalším kouzelném balíčku dorazily různé vrtáky. Je to jeden stupňovitý vrták (na obrázku uprostřed nahoře) až do průměru 25 mm. Dále sada menších vrtáků do dřeva se záhlubníky (na obrázku vpravo). A nakonec sada vrtáků se šestihranným uchycením do sklíčidla. Výhodou je možnost jejich uchycení do držáku šroubovacích bitů.

Vše již nějakou dobu k plné svojí spokojenosti používám.

Digitální otáčkoměr

Jako poslední v této zásilce mi dorazil digitální otáčkoměr. Skládá se ze zobrazovací jednotky, čidla a magnetky. Čidlo se umístí k řemenici, na níž chci měřit otáčky. Na tuto řemenici připevním magnet (měl by se udržet sám, ale je asi lepší jej zajistit lepidlem). Čidlo se propojí se zobrazovací jednotkou a napájením (9 – 24V) a můžeme začít měřit.

Otáčkoměr jsem použil při úpravě stojanové stolní vrtačky Einhell, kterou momentálně upravuji (článek brzy zde).

Jak jsem už psal o kvalitě, tak výše uvedené výrobky, které mi dnes dorazily jsou z kategorie těch kvalitních nebo se tak zatím jeví. Vše slouží k mé plné spokojenosti.

 

Michal Šika - OK1MSI