Nový regál do garáže

Jelikož úložných prostor není nikdy dost, vyrobil jsem si ještě jeden regál do garáže na různé nezbytné věci, pro které nemá manželka pochopení… Regál jsem vyrobil částečně z odpadového materiálu.

Pro nohy regálu jsem použil bočnice ze staré postele, kterou jsem kdysi vyráběl ještě do bytu. Z těch jsem nařezal hranoly o délce 1690 mm. Jako police jsem použil OSB desky. Ty samy o sobě nejsou moc pevné a pod vahou nezbytností by se časem prohnuly. Tak jsem z částí postele nařezal ještě latě, kterými jsem pak police z OSB desek podložil. Respektive tyto latě posloužily jako základ pro police.

Hloubka regálu je 400 mm, takže jsem OSB desky nařezal na tuto hloubku. Kromě vrchní police jsem ještě musel vyříznout čtverečky pro průchod stojných nohou regálu. Hrany OSB desek jsem zaoblil pomocí ohraňovací frézky.

Více viz galerie…

Vlevo od regálu je umístěn kompresor a nad ním jsou nějaké vypínače a zásuvky. Regál tedy začíná od kompresoru. I tak vychází jeho délka na slušných 1520 mm a celková výška je 1700 mm.

Nad kompresor jsem vysunul také jednu polici, která je sešikmená, aby se o ní nezachytávalo při průchodu do dveří, které jsou vlevo vedle kompresoru a vedou do další suterénní místnosti. Polici jsem také zakotvil do zdi pomocí úhlového nosníku. A bez problémů takto udrží autobaterii při nabíjení.

Nad tuto polici jsem umístil ještě jednu, která je také vysunutá asi 100 mm. Na ní vždy leží jedna z nabíječek. A nad ni – do úrovně elektrických zásuvek – jsem upevnil ještě minipoličku pro hasicí přístroj. Ten tam dobře drží a nemá tendenci padat.

Jak vidno, za minimální náklady (3 OSB desky po 220,-Kč a dřevo zadara) lze vyrobit funkční úložný prostor do garáže.

 

Michal Šika - Kutilův zápisník