Jak nerozbít sklo při přibíjení

Asi každý máme doma prosklené interiérové dveře a určitě se někomu stalo, že se sklo ve dveřích rozbilo. Při jeho výměně jej ale můžeme rozbít znovu, kladívkem při přitloukání upevňovacích lišt.

Sklo je ve dveřích připevněno pomocí upevňovacích lišt. Ty vyjmeme, necháme si uříznout nové sklo potřebného rozměru a to dáme do otvoru a začneme pomocí lišt znovu upevňovat. Lišty ale jsou přibité k rámu dveří hřebíčky. Jak tedy lišty přibít, abysme sklo zase nerozbili?

Přibití zajišťovacích lišt, aby se sklo nerozbilo

Nebo jej nemusíme přímo rozbít, ale kladívkem poškrábat, což také není žádoucí. A samozřejmě nemusí jít přímo o sklo, ale třeba o jinou výplň.

Stačí vzít nějakou kartonovou krabici (ideálně nebarevnou) a ustřihnout z ní proužek kartonu. Ten pomocí oboustranné lepicí pásky nalepíme na kladívko. Na tu stranu, kterou budeme šoupat po skle při přibíjení lišty. 

Karton zamezí poškrábání skla i jeho rozbití (samozřejmě pokud do skla nejebneme přímo).

Ideální je kousky kartonu ustřihnout rovnou dva a nalepit je z obou stran kladívka. Na druhé straně dveří, kde bude kladívko otočené nemusíme řešit přelepování kartonu na druhou stranu.

A je hotovo. Jednoduchá rada, která zabrání mrzutostem, kvůli poškrábanému sklu či jiné výplni.

 

Michal Šika - OK1MSI