Projekt: Bouda pro jezevčíka

Kromě dvou velkých psů, kteří jsou standardně venku v kotci, máme ještě jezevčíka (slečnu), která většinu času tráví doma. Nicméně někdy musí zůstat delší dobu venku, když třeba někam jedeme a tak jsem jí vyrobil boudu přesně na míru.

Na stěny boudy jsem koupil v OBI smrkové palubky o síle 16mm. Ostatní části boudy jsem vyrobil z odpadního či zbytkového materiálu..

Na podlahu boudy jsem použil dřevotřískovou dýhovanou desku, kterou jsem ořízl na rozměry 450 x 700 mm. Ze spodní strany jsem k ní připevnil nožičky uřízlé ze střešní latě. V rozích jsem použil hranoly, ke kterým jsem postupně připevňoval palubky. Výška stěn po bocích boudy je 300 mm. Celková výška boudy je ve špičce střechy 600 mm.

V následující galerii je postup výroby s popisem jednotlivých kroků u každé fotografie.

Na střechu jsem použil opět dřevotřískové desky natřené na červeno, které byly původně (kdysi dávno) určeny na dvířka ke kuchyni. A jako střešní krytinu jsem použil bitumenovou vlnovku, která byla původně na střeše kotce u velkých psů.

Celou boudu jsem z venkovní strany natřel hnědým luxolem (odstín ořech), který je vhodný pro venkovní dřevěné konstrukce.

Zatím se zdá, že bouda splnila svůj účel. Jezevčíkovitá slečna si tam relativně rychle zvykla a když prší není celá promáčená, jako byla začátkem léta.

 

Michal Šika - Kutilův zápisník