Projekt: Stojan na zahradní hadici

Před nějakou dobou jsem tu publikoval článek s tipem, jak uložit zahradní hadici za použití starého kbelíku. No, aby někdo nemohl říct, že dávám rady, jimiž se neřídím, vyrobil jsem jednoduchý zahradní stojan na uložení zahradní zalévací hadice. Stojan je ze zbytkového materiálu a kbelík jsem použil také starý, který by se jinak vyhodil.

K výrobě stojanu jsem použil zbytkový materiál, jak jsem už zmínil. A sice borovou spárovku o šířce 270 mm a délce 1272 mm, kousek smrkové latě a starý plastový kbelík, který před lety přišel o své ucho. Tímto jsem ho zachránil před cestou na skládku nebo do spalovny (protože pochybuju, že by ho ve třídírně odpadu poslali jinam). A také jsem použil dva vingly ze starého kompostéru, které by jinak šly na šrotiště, tak tady dostaly druhý život.

Jak je znázorněno v galerii, nejprve jsem desku spárovky na jedné straně seřízl do špičky, po postavení na výšku tak vypadá jako stříška. Na tyto sešikmené části jsem přibil latě, které tvoří tu stříšku. Pak jsem si desku položil a pomocí osmi vrutů přišrouboval kbelík do vrchní části. A bylo hotovo, tedy hrubá část výroby. Ještě bylo nutné natřít celou konstrukci.

Na to jsem použil zbytek bílé syntetické barvy Industrol, kterou jsem měl v garáži. Aspoň mi nezatvrdla a navíc je docela odolná. Celý stojan tak získal trochu „provensálský“ vzhled. Každopádně bílá se na zahradě hezky vyjímá. Pro zapíchnutí do země jsem použil dva staré vingly 25×25 mm, ze starého kompostéru. Ty jsem připevnil na zadní stranu stojanu a zapíchl do země.

Jako zahradní hadici jsem si koupil perfektní český výrobek firmy Agrikol. Hadice je sice dražší, ale má v sobě opravdový provázkový výplet a také zesílenou stěnu, takže se neláme. Na rozdíl od hadic prodávaných od různých zahraničních výrobců, kde je výplet pouze nakreslený a hadice se každou chvíli přelomí a voda neprotéká.

A hotovo. Stojan drží, funguje jak má a vypadá naprosto výborně.

 

Michal Šika - Kutilův zápisník