Šikovný vozík na materiál

Mám dost malou dílnu a tak se potýkám s tím, kam skladovat materiál. V garáži mám plno, anóbrž tam stojí synátorova čtyřkolka a motorka, moje Java 250 panelka a je tam i malé fitko, tudíž se tam moc materiálu už nevejde.

Tak jsem se inspiroval v Emerice a vyrobil šikovný vozík na kratší dřevěný materiál.

Vozík jsem vyrobil z materiálu, který jsem měl k dispozici. Jak říkáme my elektrotechnici – ze „šuplíkových zásob“…

Vzal jsem dřevěnou desku (spárovku) o šířce 30 cm a zařízl ji na délku 80 cm, která slouží jako základová deska vozíku. Dolů jsem přišrouboval otočná kolečka (jako jsou na kancelářských skříňkách). Kolečka jsem posunul co možná nejvíce do rohů desky, aby celá konstrukce měla co možná největší stabilitu, ale zároveň tak aby nevyčuhovala mimo okraj desky.

Pak jsem z latí vytvořil přední a zadní rám. Zadní má 70 cm na výšku a přední 50 cm. Ty jsem spojil šikmými příčníky a na zadní vyšší rám jsem ještě přilepil 2 zábrany, o které se opře kratší materiál.

A bylo hotovo. Ani ne za 1 hodiny práce + 4 hodiny na zaschnutí lepidla, protože rámy jsou lepené k sobě, aby se zvýšila stabilita a konstrukce se nevyviklala.

Nakonec jsem už jen umístil dřevěný materiál a odřezky a vozík převezl na jeho místo. Jak sis mohl všimnout, kolečka jsou dost malá, takže se nehodí na nějaké závodní ježdění po dílně, ale pro moje účely to vůbec nevadí. Vozík totiž stojí na jednom místě a je-li potřeba, přejedu s ním jinam.

 

Michal Šika - Kutilův zápisník