Úprava páječky

Nedávno jsem si do elektrodílničky zakoupil mikropáječku Extol. Ta funguje výborně, ale nalezl jsem na ní jeden malý problém, který jsem musel napravit, abych ji mohl využívat na 100%.

Pájecí stanice je sama o sobě naprosto perfektní, ale malý problém jsem objevil. A sice spínač pro zapnutí stanice. Původně se nacházel na boku pájecí stanice (jak je patrné na prvním obrázku v galerii), což vzhledem k tomu, že ji mám u stěny a napravo mého stolu, znemožňovalo její pohodlné zapnutí/vypnutí.

Vypínač jsem tedy demontoval a namísto něj jsem vlepil záslepku. Původně jsem chtěl vypínač umístit na přední panel, nicméně za panelem se nachází elektronika páječky a tak nebylo vhodné silnoproudý vypínač umisťovat k jemnější elektronice. A tak jsem jej umístil na horní panel.

Jak je patrno na obrázcích, naměřil jsem si obdélníček o velikosti vypínače. Pak jsem kolem dokola provrtal jednu díru vedle druhé pomocí vrtačky a vrtáku 3 mm. Vnitřek jsem následně odstranil, ostré hrany opiloval pilníkem a bylo hotovo. Vypínač do otvoru sedl naprosto přesně. Napojil jsem přívodní kabely – fáze byla jednodušší, kvůli umístění pojistky – nulák jsem musel spájet.

Pak jsem pájecí stanici jen smontoval a umístil na její stanoviště. Po otestování se neobjevil žádný problém, funguje jak má. Jen je ergonomičtější…

 

Michal Šika - Kutilův zápisník