Vhodné materiály pro nahazování a štukování

Po nahození stěn a jejich následném oštukování shrnu, jaké materiály jsem používal a jak mi vyhovovaly. Tedy jakou jsem používal omítku a jaký vnitřní štuk.

Jelikož mám nedaleko Obi, jádrovou omítku jsem nakupoval u nich. Nakupoval jsem univerzální jádrovou omítku (pro vnitřní i vnější použití) od výrobce Weber označení CZ690.

 

Tato omítka je dost šedá, z toho lze usuzovat, že obsahuje relativně hodně cementu. Díky tomu je pevná. Nahazování s ní bylo jednoduché. Dobře drží na stěnách.

Pro štukování jsem používal štuk od firmy Cemix, který mi nejlépe vyhovoval (ten jsem nakupoval v klasických stavebninách, protože Obi jej v nabídce nemá). Konkrétně se jednalo o štuk s označením 033, který má zrnitost 0,7mm. Krom tohoto se vyrábí i 033j, který je jemnější a má zrnitost 0,4mm.

Jiní výrobci pro vnitřní štuky mají zrnitost 0,2 – 0,5mm. Tedy štuk 033 se zrnitostí 0,7mm se blíží spíš k venkovním štukům, ale mě osobně nejvíce vyhovoval.

Zkoušel jsem i například štuk a jádrovou omítku od KVK, štuk mi ale kvůli tomu, že je jemnější než zmiňovaný Cemix, příliš nevyhovoval.

Michal Šika - Kutilův zápisník