Mísící baterie ze zbytků mědi

V rámci rekonstrukce suterénu domu jsem bývalou prádelnu vedle mé dílny přetvořil na takovou multifunkční místnost. Mimo jiné zde mám i umyvadlo, abych nechodil se zašpiněnýma rukama až do bytu. A k umyvadlu jsem si vyrobil ze zbytků měděných trubek a kolen, které mi zůstaly po rekonstrukci ústředního topení. 

Pro výrobu mísící baterie jsem použil trubky a kolínka o průměru 18 mm. Potřeba byly 3 kolínka, 1 T-kus a asi 30 cm měděné trubky. Uřízl jsem si kousek trubky o potřebné délce a naletoval na jeden konec kolínko, a na druhý T-kus. Více info v popiskách jednotlivých obrázků v galerii.

Na T-kus jsem dále naletoval další dva kusy trubky a zkrátil je na potřebnou vzdálenost mezi vodovodními ventily (roháčky), které mám nad umyvadlem. Potom jsem naletoval poslední 2 kolínka tak, aby směřovaly k „roháčkům“. Tím byla mísící baterie hotová.

Nakonec jsem mísící baterii připevnil pomocí dvou kousků hadice na „roháčky“, kde naprosto bez problémů funguje. 

Je to taková frajeřina, ale na mytí rukou v technické místnosti naprosto dostačující… a žena je navíc spokojená, že v bytě nepatlám špinavýma rukama po vypínačích a klikách.

 

Michal Šika - Kutilův zápisník