Montáž posilovací věže

Od ježíška jsem také dostal posilovací věž. Tedy přístroj k posilování zádových svalů, ramen a rukou. Věž jsem sice sestavoval už v lednu, ale ještě jsem se nedostal k tomu, abych článek o ní umístil sem na stránky. Tak tento rest musím dnes napravit.

Při výběru posilovací věže jsem byl limitován její výškou, protože posilovnu jsem si vybudoval v rohu garáže a tam mám trochu nižší strop. Konkrétně 203 cm, což je dost problém, protože většina posilovacích věží se vyrábí o výšce 210 cm apod.

Nakonec jsem z jednoho německého e-shopu koupil posilovací věž Klarfit FIT-LM01, která mi přišla během pár dnů.

Jedná se o jednoduchý kladkostroj, kde je možnost vrchního tahu i spodního tahu. Celková výška přístroje je 195 cm což je naprosto výborné pro prostor, kam jsem přístroj umístil.

Přiložený návod byl sice dost titěrný, a spoustu věcí jsem odhadoval, konstrukce ale není nijak složitá a tak jsem nakonec vše řádně sestavil bez nějakých větších problémů. V galerii jsou jednotlivé kroky popsány.

Od ledna, kdy jsem stroj sestavil, poté co mi přišlo závaží, jsem už dost nacvičil a pomalu se vracím do formy.

Stroj mi naprosto vyhovuje a za tu cenu bych sehnal  těžko něco lepšího. Jen budu muset trochu upravit držák sedátka, aby jej bylo možné spustit o cca 10 cm níže, protože jsem o dost vyšší než většina lidí, proto je na mě horní kladka nízko. Ale to nebude problém vzhledem k tomu že mám služné zámečnické vybavení :-).

Michal Šika - Kutilův zápisník