Výměna vzduchového filtru – Ford C-Max

Vzduchový filtr je důležitá součást každého auta se spalovacím motorem. A čas od času je třeba jej vyměnit. Není nutné výměnu provádět každý rok, ale jednou za 2 – 4 roky (podle počtu najetých kilometrů) je vhodné filtr vyměnit.

Starý filtr v mém Fordu C-Max měl již 4 roky a tak byl nejvyšší čas na jeho výměnu. Obvykle jej měním po dvou letech ale poslední dva roky se méně jezdilo, tak to nebylo až tak nutné. Výměnu filtru jsem spojil s výměnou svíček, ale to jsem již popsal v jednom starším článku.

Filtr se v motorovém prostoru nachází vpravo před baterií. Pro vyjmutí musíme vyšroubovat 4 zajišťovací šrouby, které přidržují dekl krytu. Je na to potřeba klíč č. 7. Poté víko krytu sundáme a uvidíme starý filtr.

Ten z krytu vyjmeme – pravá část filtru je součástí krytu, tedy po vyjmutí filtru nám v krytu zůstane kulatý otvor. Starý filtr dáme k ekologické likvidaci a do krytu vložíme filtr nový. Na pravé části filtru je na jedné straně malý výstupek. Ten patří dolů do otvoru v krytu.

Nakonec filtr přiklopíme víkem a utáhneme šrouby. Je třeba dbát na to, aby filtr seděl v krytu přesně, aby nedocházelo k netěsnostem. To bychom si s novým filtrem moc nepomohli :-).

Tak a je hotovo. Další výměna asi za 2 roky.

Michal Šika - OK1MSI