Nové vybavení – oscilační multifunkční nástroj

Jelikož nedávno chodil Ježišek, tak se tu nějakou dobu budu chlubit novým vybavením do mojí dílny, které jsem pod stromečkem nalezl. A že toho tentokrát bylo docela dost… možná víc než si zasloužím 🙂

Dnes se pochlubím oscilačním multifunkčním nástrojem značky Stanley FatMax FME650K. Tento přístroj bývá také označován jako oscilační bruska, ale není to úplně přesné. Kromě broušení delta bruskou nabízí také možnost broušení a řezání keramických povrchů a také řezání dřeva a měkkého kovu a dalších řezatelných materiálů.

Co mě u výrobku Stanley potěšilo byl dlouhý gumový kabel. Ten je oproti konkurenčním výrobkům velkou výhodou. Dále má přístroj možnost regulace otáček (tedy vlastně kmitů) za minutu, praktickou nastavitelnou zarážku a hlavně systém snadné výměny nástrojů. Kdy stačí stisknout upínací páku a jakýkoliv nástroj lze snadno vložit/vyjmout/vyměnit.

Praktické je i odsávání prachu z delta brusky. K nástroji delta brusky lze snadno připnout gumovou hadičku (cca 20 cm dlouhou) s náústkem pro hadici vysavače. Při broušení se tak většina prachu odsaje. Dále jsou k dispozici 4 pilky, pak delta bruska na keramiku a kulatá pilka na řezání keramiky.

Motor nabízí výkon 300W což je pro tento přístroj naprosto dostačující. Regulace kmitů od 10 000 do 22 000 za minutu.

Výrobek je dodáván v plastovém kufříku. Ten osobně ale nevyužiju, tak jsem jej dal pryč. Délka kabelu je 4 m, což je naprosto dostatečné. Upínací mechanizmus je velmi robustní a vypadá odolně. Navíc je výměna nástrojů tak snadná… Dobrá koupě výborného stroje s výborným poměrem cena/výkon.

Michal Šika - Kutilův zápisník