Police do skříňky psacího stolu

Máme psací stolek v pracovním pokoji na němž je počítač s tiskárnou. Součástí stolku je skříňka na uložení různých věcí. Ve skříňce mi chyběla police, aby se tam vešlo vše, co je třeba. Tak jsem polici vyrobil.

Nejdůležitější bylo přesně změřit rozměry police, aby nebyla velká nebo aby uvnitř „neklachtala“, zde rozměry byly 430 x 560 mm. Polici jsem uřízl z bílého lamina, jehož přední stranu jsem oblepil hranou, aby nebyla vidět hnusná dřevotříska.

Původně jsem chtěl polici zavěsit na kovové kolíky, nicméně u lamina je problém ten, že po nich potom klouže a police nedrží na místě. Vyřešit to lze tak, že v místě, kde kolíky budou, v laminové desce vyhloubíme frézou mělké prohlubně, do nichž kolíky zapadnou. To je ale v domácích podmínkách náročnější na vyměření.

Proto jsem uřízl dvě lišty z jasanového prkna. Ty jsem přišrouboval do boků skříně a na ně pak polici položil. To má tu výhodu, že police na lištách leží vždy celou hranou a nemá tendenci se posunovat. Také se může stát, že při navrtávání kolíků bude některý mírně nakloněný, a pak se police může kývat. To na lištách nenastane.

Michal Šika - OK1MSI