Police na velké stahovačky

Při reorganizaci a velkém úklidu dílny jsem si pro své dvě sady velkých stahovaček vyrobil polici, na jejich uskladnění. Jako bonus jsem polici vyrobil ze zbytkového materiálu.

Ze zbytku spárovky o síle 18 mm jsem uřízl dvě desky o rozměrech 280 x 200 mm. Z hranolu o rozměrech 20 x 40 mm jsem uřízl dva kusy o délce 200 mm na boční stěny police a z překližky o síle 8 mm jsem uřízl desku o rozměru 280 x 180 mm na zadní stěnu.

Při lepení se bohužel ukázalo, že prostor 40 mm mezi horní a spodní deskou police je nedostatečný pro sadu větších stahovaček, které potřebovaly prostor cca 43 mm. Proto jsem polovinu horní desky za cca 8 mm odfrézoval. Tedy jsem jí zeslabil na 10 mm sílu. Tím vzniklo dost místa pro větší stahovačky.

Vše jsem slepil a sešrouboval dohromady, jak je znázorněno na obrázcích a připevnil na stěnu. Povrchová úprava lakováním nebo barvením nebyla nutná, v dílně je sucho a neřádí tam žádné povětrnostní vlivy.

Obě sady stahovaček dohromady váží cca 10 kilo, ale police je dostatečně bytelná a za cca 2 měsíce používání se s ní nic nestalo. Stahovačky jsou tak uklizené na svém místě a vím vždy, kde je mám hledat.

 

Michal Šika - OK1MSI