Police pro malé stahovačky

Poté co jsem si vyrobil polici na velké stahovačky, jsem ještě musel vyrobit také polici pro malé stahovačky, kterých mám vícero. Také jsem ji vyrobil ze zbytkového materiálu, jako v předchozím případě.

Na výrobu této police jsem použil zbytek staré dýhované dřevotřísky, kterou jsem měl z nějaké staré skříně. Výhoda staré dřevotřísky je mnohem vyšší pevnost, než mají v současnosti vyráběné šunty a také to, že má na povrchu dýhu ze dřeva a ne nějakou papírovou fólii.

Jelikož se jedná o dřevotřísku, tak i přes vyšší pevnost této staré poctivé výroby, by se určitě po zavěšení stahovaček do drážek začala štípat. Proto jsem vzal ještě kus překližky o síle 3 mm, kterou jsem dřevotřískovou desku z jedné strany podlepil. Poté co lepidlo zatvrdlo, jsem polici ořízl na finální pětiúhelníkový tvar. Police je široká 520 mm a hloubku má v širší části 230 mm a odtud se pak zužuje do 120 mm.

Pak jsem nasadil frézu 6 mm a začal frézovat drážky na zasouvání stahovaček. Nejprve jsem v širší části vyfrézoval  6 drážek pro stahovačky 200 mm. Ty jsou od sebe vzdáleny (na střed) 25 mm. A pak jsem ve zužující se části vyfrézoval 22 drážek pro stahovačky 100 mm. Tyto drážky mají své středové vzdálenosti 20 mm.

Když bylo vyfrézováno přilepil jsem na tuto desku, jako zadní stěnu, překližku o síle 4 mm a rozměrech 70 x 520 mm. Dále jsem přidal výztuhy, aby po připevnění na stěnu a zavěšení stahovaček, se police nevylomila a bylo hotovo.

Jak můžete vidět, police vypadá velice hezky a ani nezabírá příliš místa. Celkem je zde prostor pro 6 stahovaček 200 mm a 22 stahovaček 100 mm. Těch velkých mám zatím 4 kusy a malých 12 kusů. Takže musím dokoupit, z čehož mám velkou radost (má žena už znatelně menší…).

 

Michal Šika - OK1MSI