Polička na psací potřeby

Tužky a jiné psací potřeby jsou v dílně vždy zapotřebí. Proto jsem pro jejich přehledné umístění (a abych je nemusel pořád někde hledat) vyrobil praktickou poličku do pracovního koutu u ponku.

Opět jsem vyráběl ze zbytkového materiálu, kde jsem na polici použil topolovou překližku o síle 10 mm a šířce 280 mm a hloubce 100 mm. K tomu bylo zapotřebí kousek slabé lištičky, která tvoří okraj police, aby se věci na ní umístěné nesmekaly dolů, pak odřezek překližky jako oporu a zadní desku z překližky o síle 4 mm a výšce 74 mm, kterou je polička přišroubovaná k podkladu.

Vše jsem slepil a sešrouboval dohromady. Lištu na okraj police jsem lepil pouze na přední stranu a jednu boční stranu. Na levou stranu není třeba, tady polička přiléhá k polici na hřebíky, kterou jsem zhotovil už dříve.

Poličku jsem po slepení umístil na její stanoviště. Je zde krabička s papírky pro různé zápisky nebo poznámky, dále nádoba na dlouhé tužky a na fixy s propiskami a nakonec nádoba na tužky z Ikea, kterých mám celkem hromadu (nicméně rychle ubývají, protože nejsou moc kvalitní). Také se na poličku vejde ořezávátko na tužky.

Je to super, že už nemusím tužky porůznu hledat nebo dózu s nimi přemísťovat, aby mi pořád někde nepřekážela.

 

Michal Šika - Kutilův zápisník