Projekt: Nové domečky pro morčátka

Pro naše morčata jsem už vyráběl několik věcí. Prvně to byl domeček do původní klece, to když byli naši morčecí kluci malí. Pak jak rostli, vyrobil jsem jim super prostornou ohrádku s patrem, kde měli svůj domeček z klece. Nicméně oba ještě povyrostli a tak se už do domečku oba nevešli. Tak jsem jim musel vyrobit nové, mnohem větší domečky. Každému jeden…

Kdyby měli domeček jediný, asi by se o něj prali, protože každý chce mít svůj klid při odpočinku. Tak jsem vyrobil z odpadového materiálu domečky dva.

Na čela domečků jsem použil odřezky spárovky o rozměrech 130 x 100 mm. Do každé jsem vyřízl vykružovací pilkou otvor o průměru 82 mm a vrchní stranu jsem přímočarou pilkou ořízl do oblouku. Dále jsem použil staré krycí/okrasné půlkulaté lišty, které jsem nařezal na délku 220 mm. Jelikož původních tmavých lišt nebylo mnoho, použil jsem je jen na oblé střechy domečků. Na boky jsem pak použil širší světlou lištu.

Domečky jsem morčatům udělal průchozí, aby je při otáčení nerozlámali a aby si nepřipadali jako v pasti. Lišty jsem k čelům přibil jenom 20mm hřebíčky s mini hlavičkami.

Morčáci si domečky hned zabydleli, asi měli toho původního už plné zuby, a spokojeně si v nich vegetují. Z odpadového materiálu jde snadno vyrobit použitelný výrobek, který udělá ještě mnoho služby.

 

Michal Šika - OK1MSI