Polička pro sadu šroubováků

Jako jednu z posledních věcí do pracovního koutu jsem si vyrobil poličku na sadu kvalitních šroubováků Narex, které jsem do této doby válel po ponku a v podstatě je pořád hledal.

Jedná se o sadu šroubováků Narex, kde jsou 3 ploché šroubováky, 2 křížové šroubováky – typ phillips a 2 křížové šroubováky – typ pozidrive. K tomu jsem doplnil elektrickou zkoušečku.

Na výrobu poličky jsem použil opět zbytkový materiál, který jsem tak nemusel spálit. Stačila na to destička překližky o síle 10 mm a rozměrech 100 x 165 mm. Pak destička překližky o síle 3 mm a rozměrech 70 x 165 mm jako zadní opěrná stěna a dva odřezky překližky 10 mm jako podpěry proti vylomení relativně hluboké poličky.

Do nosné desky jsem vyvrtal 10 otvorů pro šroubováky, podle jejich velikosti. Malé šroubováky jsou v první řadě, velké šroubováky a zkoušečka jsou ve druhé řadě. Desku jsem pak slepil se zadní stěnou a podpěrami. Vše jsem ještě prošrouboval vruty.

Když bylo hotovo, umístil jsem polici na jedno místo do pracovního koutu. A pak jsem otevřel jednu hodně zaprášenou krabici a v ní objevil ještě jeden starý plochý šroubovák, který jsem měl už hodně dlouho.

Tak jsem poličku zase sundal ze stěny a uřízl ještě jeden kousek trochu silnější latě, do něj vyvrtal otvor na průchod šroubováku a následně jej přilepil na pravou stranu police. K překližkové podpěře. A samozřejmě jsem to opět prošrouboval. Pak jsem poličku opět umístil na její místo a bylo hotovo. Rázem se z poličky pro osm šroubováků stala polička pro šroubováků 9.

Na to, že to je vyrobeno v podstatě z odpadového materiálu, výsledná polička vypadá velmi dopře a perfektně ladí s ostatními věcmi, v pracovním koutě.

 

Michal Šika - OK1MSI