Projekt: Nízká police v podkrovním skladu

K ložnici máme přilehlou podkrovní místnost se šikmým stropem, která slouží jako takový sklad všeho možného, včetně ložního prádla. K nízké stěně pod šikmým stropem jsem tedy vyrobil dřevěné police (regály) na uskladňované věci.

Regál má jen dvě police, z nichž spodní je hluboká 60 cm a horní (díky šikmému stropu) je hluboká 50 cm. Pro nosnou konstrukci jsem použil dřevěné latě o rozměrech 24 x 48 mm. Na jednotlivé police pak smrkovou spárovku o tloušťce 18 mm. Konstrukci jsem vzhledem k nenáročnosti udělal pouze šroubovanou pomocí vrutů, proti posunu jsem ji zakotvil vruty do plovoucí podlahy, kterou jsem v místnosti dříve již položil.

Dolní hrana spodní police je ve výšce 30 cm nad podlahou. To je proto, že v této části máme uskladněny plastové boxy z Ikea, které mají výšku zhruba 28 cm, a je tak snadné je do tohoto prostoru zasunout.

Na obrázcích v galerii je zachycen pouze první blok regálu o délce 200 cm. Celkem má regál délku podél celé nízké stěny, což je celkem 520 cm. Skládá se tedy ze dvou dvoumetrových bloků a posledního bloku o délce 120 cm. 

Povrchovou úpravu regálu, vzhledem ke spíše technické povaze místnosti, jsem žádnou nedělal. Žena ihned po dokončení regál zaplnila věcmi a tak usuzuji, že je s ním spokojená.

 

Michal Šika - Kutilův zápisník