Polička na repráčky do elektrodílny

Ve své elektrodílničce mám zavěšený monitor k dílenskému počítači. Občas si tam pouštím různá kutilská videa z youtube a nebo hudbu z internetového rádia.

Chrchlající repráček v PC mi příliš nevyhovoval, také proto, že PC je pod stolem a tak zvuk nebyl příliš slyšet. Tak jsem si zkoupil levné a ne moc velké repráčky C-Tech SPK-11 (syn má jejich větší verzi – konkrétně C-Tech SPK-14 – a jelikož jsou dřevěné, mají slušný zvuk). Tyto jsou také částečně dřevěné, avšak vzhledem k velikosti není zvuk nijak závratný, pro moje potřeby jsou naprosto dostačující.

Zvažoval jsem, jak je do pracovního koutku umístím. Moje elektrodílna se nachází pod schodištěm, takže má strop šikmý. Na něm je právě připevněn na sklopném mechanismu monitor, který mohu sklopit ke stropu tak, aby mi nepřekážel a nestínil. Repráčky jsem mohl připevnit buď přímo na tento šikmý strop nebo na monitor. Vybral jsem si druhou varinantu, a to i proto, že repráčky mají dostatečně dlouhé kabely, které dosáhnou od vrchu monitoru až k počítači pod stolem.

Jelikož se monitor přiklápí k šikmému stropu, musel jsem upevnění poličky udělat z najakého slabého materilálu. Zvolil jsem pro ten účel překližku o síle 3 mm. Na ni jsem po stranách připevnil poličky z kousků spárovky a celé jsem to přilepil na sklopný mechanismus monitoru (ten jsem si také vyráběl sám). Více napoví obrázky v následující galerii (opět s popiskami)…

Překližku jsem ještě musel na jednom místě zeslabit (pomocí dláta) aby zapadla na pant sklopného mechanismu a také jsem musel vybrousit dva žlábky pro hlavy šroubů, upevňující monitor ke sklopnému mechanismu. Také jsem do ní musel na obou stranách vyříznout podlouhlé otvory pro provlečení kabelů vedoucích k repráčkům. Polici jsem pak pomocí montážního lepidla (rychle schne) přilepil na sklopný mechanismus monitoru.

Když lepidlo vytvrdlo, postavil jsem na polici repráčky, kabely provlékl otvory a protáhl k počítači. Aby repráčky napadaly z police při jejím sklopení, přilepil jsem je pomocí vteřinového lepidla.

Výsledek je plně funkční přesně tak jak jsem očekával a potřeboval. Tyto repráčky nejsou příliš velké a tak se bez problému vejdou do miniprostoru, ve kterém mám umístěnou elektro/modelářskou dílničku.

 

Michal Šika - OK1MSI