Programování dálkového ovládání – Ford C-Max

Nedávno se mi stalo, že mi u mého C-Maxe přestalo fungovat dálkové ovládání na odemykání auta. Není to žádná tragédie, auto lze bez problémů zamknout a odemknout klíčem, ale musí se na to myslet. Tak jsem zapátral, jak bez návštěvy autoservisu klíč znovu nakódovat, aby fungoval a ejhle, na jednom fóru jsem odpověď našel.

Pro vozidlo je možné naprogramovat až 8 dálkových ovladačů (včetně těch dodaných s autem). Pro naprogramování nastoupíme do auta a zavřeme za sebou dveře, abychom nebyli rušení případnými nežádoucími signály. Také zapneme bezpečnostní pás a zasuneme klíč do zapalování.

Otočíme klíčem z polohy 0 do polohy II  a zpět celkem 4x během 6 vteřin.

Vrátíme do polohy 0. Programovací režim je aktivován na dobu asi 10 vteřin (na začátku zazní akustická signalizace).

Zmáčkneme a uvolníme jakékoliv tlačítko na dálkovém ovládání. Jako potvrzení zazní tón. Režim se spustí znovu na 10 vteřin pro další klíč (nebo dálkové ovládání). Pokud programujeme jen jeden, tak po 10 sekundách se další programovací režim ukončí nebo můžeme klíčem otočit do polohy II.

No a odteďka můžeme pro odemykání a zamykání auta používat jen klíče, které jsme si aktuálně naprogramovali.

Jo a údajně (nezkoušel jsem) jde s typem klíče na obrázku změnit způsob odemykání. Výchozí nastavení je takové, že stisknutím tlačítka „odemknout“ se odemknou všechny dveře a stisknutím „zamknout“ se opět zamknou. Když stiskneme tlačítkou „odemknout“ a „zamknout“ současně na 4 vteřiny, tak dojde ke změně způsobu odemykání auta tak, že po stisknutí tlačítka „odemknout“ se odemknou jen dveře u řidiče a do kufru. A až dalším stisknutím se odemknou i zbývající. Šikovné pro někoho, kdo jezdí hlavně sám, ale jak jsem už psal nezkoušel jsem to. Na výchozí nastavení se klíč vrátí stejným způsobem, tedy obě tlačítka na dobu cca 4 vteřiny.

Michal Šika - OK1MSI