Výrobek: Velké krmítko pro ptáky

Když jsme koupili náš dům, bylo zde jedno dost veliké krmítko. Bylo ale letité a tak se brzo rozpadlo. A tak jsem vyrobil jedno nové. Takový ptačí hypermarket.

A stejně jako u mých předchozích výrobků (prvnídruhý a třetí) vám mohu krmítko na zakázku vyrobit – viz poznámky na konci článku pod fotogalerií.

Na výrobu jsem použil odpadový materiál, který jsem měl v dílně. Na podlahu to byly zbytky podlahových prken z obýváku. Ty jsem slepil k sobě. Pak jsem vzniklou desku ořízl na potřebné rozměry a dospodu jsem přilepil (a přišrouboval) výztuhy, které budou sloužit k připevnění krmítka na kůl.

Pak jsem si nařezal hranoly pro připevnění střechy a připevnil je k podlaze krmítka. Také jsem slepil střechu, což byly dvě desky ze spárovky pochybné kvality (zakoupena v Obi, jak už jsem psal v předchozím článku), ale pro tento účel dostačující.

Následovalo připevnění ohrádky proti vypadávání krmiva. Potom jsem připevnil střechu. Také jsem ze starých palubek udělal výplně štítů. Když bylo hotovo, celé krmítko jsem několikrát nalakoval, aby co nejdéle vydrželo.

Na střechu jsem připevnil asfaltové šindele, tak aby to hezky vypadalo. A nakonec jsem umístil krmítko na stanoviště. V rozích střechy jsou ještě našroubované háčky pro zavěšení lojových koulí.

A hotovo…

Krmítko už plní svůj účel ke vší spokojenosti veškerého ptactva z okolí.

A můžete si ho koupit i v mém e-shopu.

 

Michal Šika - Kutilův zápisník