Nové vybavení – pneumatické nastřelovačky

Ještě když se vrátím k posledním plodným vánocům, tak jsem zapomněl představit dva pneumatické nástroje, které jsem také dostal. Jedná se o pneumatickou sponkovačku a pneumatickou hřebíkovačku od firmy Güde.

Jelikož mám kompresor s 50l zásobníkem na stlačený vzduch s tlakem 10 barů, je škoda jej nechat ležet ladem. Proto jsem si k vánocům přál nějaké pneumatické náčiní.

Hřebíkovačka Güde (to je to zařízení, které je větší a má oranžový kryt) je univerzální nástroj, pro hřebíky o délkách 13 – 40 mm, a také sponky o šířce 5,7 mm a délce také 13 – 40 mm.

Sponkovačka Güde je nástroj na sponky které jsou širší než u hřebíkovačky. Ty jsou vhodné např, při čalounění apod. Zde je šířka sponek 12,8 mm s délkou 6 – 14 mm.

Samozřejmě se nejedná o žádné profi náčiní, ale pro moje potřeby je naprosto dostatečné. Hřebíkovačku jsem nedávno využil při připevňování dřevěných lišt k dřevěnému podkladu, kdy se tento nástroj ukázal jako perfektní. Odpadlo klepání malým kladívkem a podpírání volného podkladu. Prostě práce se velmi urychlila.

Michal Šika - Kutilův zápisník