Výrobek: Věšák do předsíně

Pro zprovoznění předsíně domu byl nutný věšák na svršky. Koukali jsme na různé nabídky různých prodejců, které představovaly různé stupně ošklivosti. 

A tak jsem do do výroby pustil sám…

A stejně jako u mých předchozích výrobků (první a druhý) vám mohu věšák na zakázku vyrobit (s individuálními úpravami) – viz poznámky na konci článku pod fotogalerií.

Věšák jsem se rozhodl vyrobit standardně ze dřeva. A to z masivního dřeva a překližky, která je pevná, dobře opracovatelná a nekroutí se.

Na základní desku věšáku jsem použil překližku o rozměrech 1000 x 1500 x 8 mm. Tu jsem zezadu vyztužil podlepením 4 prkýnek o síle 16 mm. Výztuhová prkýnka jsou v horní a spodní části překližkové desky a pak v místech, kde jsou uchyceny jednotlivé věšáčky.

Součástí věšáku je i horní odkládací plocha. Tu jsem původně chtěl udělat jako dřevěnou mřížku, ale pak jsem zvolil jinou variantu. Použil jsem desku spárovky, kterou jsem pro zvýšení pevnosti podlepil 3 mm překližkou. Do této desky jsem pak vyvrtal ozdobné větrací otvory, které nahradily původně zamýšlenou mřížku.

Hlavní desku věšáku jsem natřel lihovým mořidlem Lazurol červené barvy (paní domácí si ji sama vybrala), která ladí s jednou červenou stěnou v předsíni (ostatní stěny jsou bílé).

Nicméně odkládací plocha a ozdobný rám zůstaly v přírodní barvě. Jsou jenom nalakované. Červená plocha je také nalakovaná, aby se barva ze dřeva neodírala.

Následuje galerie zachycující jednotlivé kroky výroby věšáku. U jednotlivých fotek jsou popisky toho, co se dělo…

A hotovo…

Věšák už plní svůj účel ke vší spokojenosti všech členů domácnosti.

 

Michal Šika - OK1MSI