Nové vybavení – digitální úhloměr

Již delší dobu jsem si chtěl koupit digitální úhloměr. Tedy takové zařízení, které samo změří úhel a zobrazí na displeji. Do oka mi padl úhloměr Parkside s Lidlu, který jsem se rozhodl vyzkoušet. A musím přiznat, že mě nezklamal.

Ne všechno z Lidlu je třeba hned zatracovat. Např. šupleru, či plazmovou řezačku mají naprosto výborné.

Digitální úhloměr je podobné zařízení, jako už zmíněná šuplera (posuvné měřítko). Balíček přišel obratem, pár dnů po objednání. Po rozbalení bylo třeba vložit dovnitř baterii. Ta byla přiložená v zásilce. Jedná se o knoflíkovou 3V baterii typu CR2032, ta má průměr cca 3cm.

Otevření šuplíčku na baterii byla taková malá záhada, ale nakonec jsem ji rozlousknul. Při pohledu na modul úhloměru s displejem je v jeho spodní části vlevo malý výstupek. Na ten když se zatlačí, šuplíček se na druhé straně vysune. Snadné. Po vložení baterie stačí šuplíček zpět zaklapnout a úhloměr už funguje.

Překvapila mě citlivost úhloměru. Úhly na dispeji jsou zaokrouhleny na 1 desetinné místo, což je naprosto dostatečné pro běžnou práci (nevyrábíme přeci raketoplán). A také mě příjemně překvapila přesnost úhloměru. Úhel 90°, 30° i 60° změřil přesně a bez problémů.

Takže digitální úhloměr Parkside mohu vřele doporučit. Tedy až Lidl doplní zásoby, momentálně je vyprodaný…

Michal Šika - Kutilův zápisník