Nové vybavení – I

Dnes dorazila zásilka z Číny s novým vybavením do mé dílny.

Více méně pravidelně nakupuji různé vybavení, či elektronické součástky na e-shopech v Číně. Konkrétně to jsou aliexpress.com, banggood.com nebo dx.com. Ne vždy se jedná o kvalitní zboží, ale v porovnání s jeho cenou se to vyplatí vždy a v případě méně kvalitního zboží je ztráta zanedbatelná.

A stejně, většina prodejců v ČR prodává zboží vyráběné v Číně, protože firem, které by vyráběly kvalitní nářadí a nástroje už v ČR a Evropě vůbec, je už jen minimální množství.

Co mi v dnešní zásilce dorazilo?

Mini šroubováčky

Úhledná dřevěná krabička skrývá sadu mini šroubováčků s rukojetí.

Celkem je v krabičce 24 nástavců, které lze snadno zasunout do přiložené kovové rukojeti. Nástavce jsou zde od klasických plochých šroubováčků, přes křížové až po torx (hvězdičky). Celkové zpracování působí velmi kvalitně. Rukojeť dobře sedí v ruce a její jednotlivé díly k sobě lícují.

Jediné, co udělám (ale to u šroubováků dělám vždy), je zakalení špiček jednotlivých nástavců. Tím získají na tvrdosti a odolnosti, což je důležité zvláště u křížových šroubováků, které mají tendenci sklouzávat, čímž se opotřebují.

Mini vrtačka

Tedy vlastně jen polotovar mini vrtačky.

Celé to všechno použiju na stavbu miniaturní stojanové vrtačky pro vrtání dírek do DPS (desek plošných spojů). Do přiloženého sklíčidla lze upnout vrtáčky o průměru od 0,3 do 4 mm. Motůrek je 12 V stejnosměrný, takže lze snadno regulovat jeho otáčky. Stačí vše napasovat na sebe a může se začít vrtat.

Jak jsem už psal o kvalitě, tak výše uvedené výrobky, které mi dnes dorazily jsou z kategorie těch kvalitních. O stavbě mini vrtačky se tu brzy objeví nový článek, takže se můžete těšit.

 

Michal Šika - Kutilův zápisník